Kolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ze względu na ciekawą trasę po przez lasy, kotliny,i tunel.Główną atrakcją jest podróż kolejką z otwartymi wagonami,co bardzo przypadnie naszym pociechom do gustu .

Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie jest to najpiękniejszy zamek z okresu renesansu na terenach podkarpacia. Wybudowany w formie czworoboku,gdzie w narożach znajdują się cylindryczne baszty,z których każda jest inna .Zamek otoczony jest placem parkowym ,gdzie można spacerując spędzić miło czas. W pobliskiej miejscowości znajduje się również zamek w Nozdrzu.

Zamek w Łańcucie

 W odległości 35 km. znajduje się zamek w Łańcucie .  Twierdza została wzniesiona na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629-1642.Była to w tamtych czasach rezydencja ''plazzo in fortezza'' , która składała się z budynku mieszkalnego z wieżami w narożach otaczanymi fortyfikacjami bastionowymi. Część zamku została oddana do zwiedzania.

Trasa rowerowa GREEN VELO

Do dodatkowych atrakcji należy trasa rowerowa Green Velo, która przebiega przez m.in.: Węgorzewo, Gołdap, Suwałki, Augustów, Białystok, Hajnówkę, Mielnik, Terespol, Chełm, Krasnystaw, Przemyśl, Dynów, Rzeszów, Łańcut, Sandomierz, Raków, Chęciny, Kielce. Długość całej trasy wynosi 2000 km.

Ogród w bolestraszycach

Ogród botaniczny Bolestraszyce został założony w roku 1975. Znajduje się tam wiele różnorodnych krzewów, rzadko spotykane gatunki drzew, które mają swoją historie i kwiaty które przynoszą zachwyt dla oczu. W tym, że ogrodzie znajduje się dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl.

Skansen w Sanoku

Skansen w Sanoku jest największym skansenem który ma najwięcej wystawionych obiektów w Polsce.Posiada ponad 100 budynków wykonanych z drewna z okresu od XVII do XX, cerkiew z IVX wieku.Z naszego miejsca możesz bardzo szybko przemieścić się w Bieszczady,gdzie tam również jest wiele miejsc ciekawych do odwiedzenia.Teren górzysty zachęca do pieszych wędrówek .

Bieszczady

Bieszczady o każdej porze roku wyglądają pięknie.Będąc już na wyjeździe polecam Zalew Soliński. Atrakcyjność Zalewu Solińskiego opiera się, przede wszystkim, na zróżnicowanej linii brzegowej oraz bogatej roślinności. Można tutaj znaleźć wiele mniej lub bardziej kameralnych zatoczek. Bardzo często odwiedzana jest zapora Solińska, która powstawała w latach 1960. Obszar cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na położenie.